آشنایی با مراحل و نحوه ثبت نام کد رهگیری مالیاتی

آشنایی با مراحل و نحوه ثبت نام کد رهگیری مالیاتی
با توجه به مصوبات جدید مجلس متقاضیان دریافت درگاه های پرداخت اینترنتی حتما باید پیش از ارائه درخواست خود به مراجع ذیربط، در ابتدا نسبت به ثبت نام الکترونیکی و اخذ کد رهگیری مالیاتی اقدام نمایند.

با توجه به مصوبات جدید مجلس متقاضیان دریافت درگاه های پرداخت اینترنتی حتما باید پیش از ارائه درخواست خود به مراجع ذیربط، در ابتدا نسبت به ثبت نام الکترونیکی و اخذ کد رهگیری مالیاتی اقدام نمایند. . در این مقاله سعی داریم به صورت مرحله ای و گام به گام شما را با نحوه ثبت نام کد رهگیری مالیاتی آشنا سازیم.

آموزش مرحله به مرحله نحوه ثبت نام کد رهگیری مالیاتی

با توجه به مصوبات جدید مجلس متقاضیان دریافت درگاه های پرداخت اینترنتی حتما باید پیش از ارائه درخواست خود به مراجع ذیربط، در ابتدا نسبت به ثبت نام الکترونیکی و اخذ کد رهگیری مالیاتی اقدام نمایند. دریافت این کد کار چندان دشواری نیست؛ اما توجه داشته باشید که بدون دریافت کد رهگیری مالیاتی نمی توانید در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور ثبت نام کرده و درگاه پرداخت اینترنتی را برای کسب و کار آنلاین خود دریافت کنید. در این مقاله سعی داریم به صورت مرحله ای و گام به گام شما را با نحوه ثبت نام کد رهگیری مالیاتی آشنا سازیم.

  • مرحله اول:

در مرحله اول از مراحل نحوه ثبت نام کد رهگیری مالیاتی لازم است وارد سایت سازمان امور مالیاتی کشور شده و اقدامات لازم را برای پیش ثبت نام الکترونیکی خود انجام دهید. در این مرحله پس از ورود به سامانه اطلاعاتی از جمله نوع مود دریافت کننده کد، شماره ملی و کد امنیتی فرایند تکمیل اطلاعات فرم پیش ثبت نام را آغاز می کنید.

  • مرحله دوم:

با ورود اطلاعات اولیه و فشردن کلید ثبت نام وارد مرحله بعدی از مراحل نحوه ثبت نام کد رهگیری مالیاتی می شوید. در این مرحله پس از انتخاب گزینه پیش ثبت نام، لازم است فرم الکترونیکی باز شده را تکمیل کنید. فرم را با دقت و اطلاعات صحیح تکمیل کنید.

  • مرحله سوم:

پس از تکمیل اطلاعات مرحله قبلی لازم است شماره همراه وارد شده در فرم تایید شود که برای این منظور کد چهار رقمی برای شماره همراه دریافت کننده کد رهگیری مالیاتی ارسال می شود. اکنون با وارد کردن کد تایید در کادر مربوطه اطلاعات شما توسط سامانه بررسی شده و در صورت وجود نواقص اطلاعات لازم برای شما پیامک می شود.

  • مرحله چهارم:

در این مرحله اگر نواقصی در اطلاعات وجود دارد، آن ها را سریعا ویرایش کنید، در غیر این صورت اطلاعات شما توسط سازمان تایید شده و نام کاربری به همراه کلمه عبور برای ورود به سامانه به شماره شما پیامک می شود.

  • مرحله پنجم:

اکنون با اطلاعات کاربری وارد سامانه ثبت نام شده و پس از تکمیل اطلاعات ثبت نام خود را در سامانه کامل کنید. در پایان اگر اطلاعات وارد شده صحیح است، روی گزینه تایید نهایی اطلاعات کلیک نمایید تا در نهایت کد رهگیری مالیاتی که یک کد ده رقمی است به شماره همراه شما ارسال شود.

 

 

بازخوردها
    ارسال نظر
    (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)