آیا فیلتر اینستاگرام حقیقت دارد؟

آیا فیلتر اینستاگرام حقیقت دارد؟
پس از فیلتر شدن تلگرام مسئولین شبکه ملی اطلاعات به منظور حفاظت از اطلاعات کاربران ایرانی در بستر وب طرح های دیگری نیز به مجلس ارائه دادند تا بدین وسیله امنیت کاربران اینترنتی را در فضای مجازی افزایش دهند که یکی از این طرح ها طرح فیلترینگ اینستاگرام بود.

فیلتر اینستاگرام آیا حقیقت دارد؟

در پی طرح های ارائه شده به مجلس جمهوری اسلامی ایران طرح هایی مبنی بر فیلترینگ پلتفرم های خارجی همچون اینستاگرام به گوش می رسد و این موضوع همهمه ای را در سراسر کشور به راه انداخته است؛ اما آیا فیلتر اینستاگرام حقیقت دارد؟

پس از فیلتر شدن تلگرام مسئولین شبکه ملی اطلاعات به منظور حفاظت از اطلاعات کاربران ایرانی در بستر وب طرح های دیگری نیز به مجلس ارائه دادند تا بدین وسیله امنیت کاربران اینترنتی را در فضای مجازی افزایش دهند که یکی از این طرح ها طرح فیلترینگ اینستاگرام بود. این طرح در زمان های مختلف به مجلس ارائه شد و هر بار درصد قابل توجهی از مخالفین رد شد تا اینکه به تازگی با صدور اجازه مجلس مبنی بر صیانت اینترنت ملی موافقت با فیلتر شدن اپلیکیشن اینستاگرام توسط اغلب نمایندگان مجلس تایید شد و این اتفاق نگرانی های زیادی را برای الب افراد از جمله صاحبین کسب و کارهای اینترنتی به وجود آورد.

با بررسی های انجام شده فیلترینگ اینستاگرام همانطور که می تواند امنیت فضای مجازی را برای کاربران ایرانی افزایش دهد تا حدودی هم روی کسب و کارها و افزایش بیکاری در سطح کشور تاثیرگذار می باشد، چرا که کسب و کارهای زیادی در این بستر مشغول فعالیت هستند و از این طریق کسب درآمد دارد. بنابراین فیلتر اینستاگرام صدمات سنگینی برای کسب و کارها و فعالان این پلتفرم به همراه دارد و همچنین می تواند بر اقتصاد جامعه نیز تاثیرات مخربی داشته باشد.

با این تعابیر پس از تصویب طرح صیانت از اینترنتی ملی دولت اذعان داشت این طرح زمانی عملی خواهد شد که پلتفرم های داخلی با قابلیت های بیشتر جایگزین این اپلیکیشن ها شوند، یعنی فیلتر اینستاگرام زمانی انجام خواهد شد که پلتفرم های داخلی به بالاترین بازدهی خود رسیده و با انتخاب اکثریت جامعه جایگزین اپلیکیشن های خارجی شوند، بدین ترتیب اخبار مبنی بر فیلتر شدن اینستاگرام در حال حاضر تنها طرحی است که به مجلس ارائه شده و موضوعی تحت عنوان فیلترینگ اینستاگرام حقیقت ندارد.

بازخوردها
    ارسال نظر
    (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)