همه چیز درباره اینترنت ملی

همه چیز درباره اینترنت ملی
هدف اصلی شبکه ملی اطلاعات از اجرای طرح اینترنت ملی فراهم آوردن بستری مناسب، سالم، امن و ارزان برای کاربران ایرانی است تا افراد در بستری ایمن و در عین حال ارزان به اطلاعات مورد نیاز خود در دنیای وب دسترسی داشته باشند.

هدف اصلی شبکه ملی اطلاعات از اجرای طرح اینترنت ملی فراهم آوردن بستری مناسب، سالم، امن و ارزان برای کاربران ایرانی است تا افراد در بستری ایمن و در عین حال ارزان به اطلاعات مورد نیاز خود در دنیای وب دسترسی داشته باشند. همچنین استفاده از اینترنت ملی مزایای مختلفی را برای کاربران دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بررسی مزایای کاربردی اینترنت ملی در سطح کشور

شبکه ملی اطلاعات کشور سال ها است که طرح خود را مبنی بر راه اندازی اینترنت ملی به مجلس ارائه کرده است؛ اما به دلایلی موافقت های لازم با این طرح به حدی نرسیده تا این سیستم در کشور راه اندازی و اجرا شود. با این حال برخی از دولتمردان و حتی کاربران اینترنتی به شدت موافق اجرای طرح ملی شدن اینترنت هستند، چرا که راه اندازی این طرح نه تنها بر حاکمیت جمهوری اسلامی در کشور جامه عمل می پوشاند، بلکه استفاده از اینترنت داخلی در سراسر کشور می تواند مزایای مختلفی را برای کاربران ایرانی داشته باشد.

هدف اصلی شبکه ملی اطلاعات از اجرای این طرح فراهم آوردن بستری مناسب، سالم، امن و ارزان برای کاربران ایرانی است تا افراد در بستری ایمن و در عین حال ارزان به اطلاعات مورد نیاز خود در دنیای وب دسترسی داشته باشند؛ اما با محدود شدن شبکه جهانی به شبکه داخلی برخی معتقد هستند که استفاده از اینترنت داخلی می توان برای افراد یا کسب و کارها مناسب نباشند و این باور اشتباهی هست، چرا که شما با بررسی مزایای کاربردی اینترنت داخلی به سرعت متوجه می شوید که استفاده از شبکه ملی تا چه اندازه می تواند برای شما مناسب باشد. بدین منظور در ادامه چند مورد از مزایای استفاده از اینترنت ملی را بررسی می کنیم:

  • امنیت بالا

با ملی شدن اینترنت در سراسر کشور اطلاعات وارد شده به بستر وب توسط درگاه ها بررسی شده و همچنین اطلاعات کاربران توسط شبکه ملی اطلاعات حفاظت می شود.

  • ارزان شدن اینترنت

با ملی شدن اینترنت و استفاده از ترافیک های داخلی هزینه ها کمتر شده و لذا استفاده از اینترنت ملی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

  • سرعت بالا

محدودیت های باند و پهنای اینترنت توسط شبکه ملی انجام شده و لذا سرعت دست یابی به اطلاعات در بستر وب افزایش می یابد.

  • خدمات الکترونیک در حوزه های مختلف بهداشتی، درمانی، آموزشی، فرهنگی و ...

ارائه خدمات دولتی در بستر اینترنت داخلی با سرعت بهتر و مدیریت باکیفیت تری انجام خواهد شد.

بازخوردها
    ارسال نظر
    (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)