20 روش برای افزایش دنبال کنندگان (Followers) در اینستاگرام

20 روش برای افزایش دنبال کنندگان (Followers) در اینستاگرام
اینستاگرام از شبکه‌های بسیار پر طرفدار و رایج اینترنت است. جایی که کاربران می‌توانند همدیگر را ملاقات کنند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند و یا تجربیات و خاطرات خود را در قالب یک عکس با یکدیگر در میان بگذارند.

اینستاگرام از شبکه‌های بسیار پر طرفدار و رایج اینترنت است. جایی که کاربران می‌توانند همدیگر را ملاقات کنند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند و یا تجربیات و خاطرات خود را در قالب یک عکس با یکدیگر در میان بگذارند.


اخیراً میلیون‌ها کاربر به اینستاگرام افزوده شده‌اند و در آمار اخیر اینستاگرام در صدر شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.
چگونه در اینستاگرام دنبال کنندگان یا Follower هایمان را افزایش دهیم؟


در اینترنت مقاله‌های زیادی در این رابطه وجود دارد. برنامه‌ها و تکنیک‌های زیادی نیز در این زمینه به کار گرفته می‌شوند که برای شرکت‌ها و اشخاصی که دنبال پیشرفت در شبکه‌های اجتماعی هستند حائز اهمیت است. من می‌خواهم در این تحقیق به 20 نکته اساسی در این رابطه بپردازم:

1. یک کاربر فعال باشیم:

اگر می‌خواهیم Follower هایمان را افزایش دهیم می‌بایست به صورت مداوم در اینستاگرام پست بگذاریم به خصوص در ساعت‌های شلوغی که بیشتر دیده شویم. کاربران فعال حداقل روزانه 3 مطلب در این شبکه اجتماعی منتشر می‌کنند.


2. دکمه‌های شبکه اجتماعی را در بلاگ یا سایت خود قرار دهیم:

ما باید در موقعیت‌های استراتژیک دکمه‌های شبکه اجتماعی را در بلاگ خود قرار دهیم که بهترین جایگاه آن در پائین مقاله است.


3. در وب سایت خود یک بنر از اینستاگرام اضافه کنیم:

در یک نقطه پر بیننده از وب سایت خود، بنری با عنوان " مرا Follow کنید " یا چیزی شبیه به این قرار دهیم. به خصوص در صفحه مخاطبین خود این کار را بکنیم.


4. حساب کاربری اینستاگرام خود را در ایمیل‌هایمان قرار دهیم:

این کار موجب تشویق مردم برای Follow کردن ما می‌شود. این مسئله در روابط کاری و تجاری ما نیز تأثیر مثبت دارد.


5. در کارت تجاری خود اسم کاربری اینستاگرام خود را اضافه کنیم:

این عمل موجب می‌شود تا نام کاربری اینستاگرام ما در جاهای بیشتری دیده شده و در نتیجه تعداد Follower های ما افزایش یابد.

 

6. از هشتگ (#) استفاده کنیم:

اکثر کسانی که در اینستاگرام پست می‌گذارند، از هشتگ برای پست‌هایشان استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود افراد بیشتری پست‌های ما را ببینند.


7. دوستان خود را در عکس‌ها تگ کنیم:

زمانی که ما دوستان خود را در عکس ها تگ می‌کنیم، در اصل ما این عکس را به پروفایل آن‌ها نیز اضافه می‌کنیم و در بخش عکس‌های تگ شده آن‌ها قرار می‌دهیم. این باعث می‌شودکه دوستان آن‌ها نیز عکسی که منتشر کرده‌ایم را ببینند و همین موضوع باعث افزایش دنبال کنندگان ما شود.


8. با مردم در ارتباط باشیم:

اگر می‌خواهیم معروف شویم در هر شبکه اجتماعی که فکر می‌کنیم باید با مردم در ارتباط باشیم و با آن‌ها وارد مشورت، بحث و گفتگو شویم و از این طریق اکانت های خود را تبلیغ کنیم. بهترین روش در اینستاگرام شرکت در بحث‌های نظرات صفحات پربازدید می‌باشد.


9. بیوگرافی خود مثل عکس پروفایل و ... را به روز کنیم:

اطلاعات و بیوگرافی‌های لازم و ضروری را به پروفایل خود اضافه کنیم و حتماً اطلاعات تماس خود، وب سایت و ایمیل خود را نیز در بخش بیوگرافی قرار دهیم.


10. افرادی را دنبال کنیم که با ما وجه مشترک دارند:

با جستجوی هشتگ های مرتبط با خودتان افرادی که با ما وجه مشترک دارند را دنبال کنیم تا دنبال کنندگان آن‌ها نیز بتوانند ما را راحت تر پیدا کنند.

 

11. عکس‌های باکیفیت بفرستیم:

به اشتراک گذاری محتویات باکیفیت و پیام‌ها، تأثیر مثبتی روی افزایش تعداد دنبال کنندگان می‌گذارد.


12. در رخدادهای عمومی شرکت کنیم:

یکی از مواردی که همیشه مخاطبین را به سمت ما جلب می‌کند، توجه به مراسم‌ها و رخدادهای عمومی است که این موضوع در ایران نیز بسیار بازدهی بالایی دارد. ما با تبریک گفتن عید و یا انتشار یک مطلب مربوط به رخدادهای عمومی می‌توانیم ارتباط بسیار خوبی با دنبال کنندگان خودتان برقرار کنیم.

13. ویدئو را فراموش نکنیم:

یک قابلیت مهم در اینستاگرام ویدئوهای 15 ثانیه ای است که به ما این فرصت را می‌دهد تا در کمتر از 15 ثانیه آنچه می‌خواهید به دیگران انتقال دهیم. انتشار ویدئو در پروفایل ما کمک می‌کند تا پروفایل اینستاگرام ما زنده به نظر برسد و فقط عکس‌های ثابت و بدون صدا در آن دیده نشود.

14. در شبکه خود رقابت ایجاد کنیم:

نتایج نشان می‌دهد تشویق کاربران به شرکت در رقابت‌ها، بحث‌ها و حتی مسابقات نتیجه بسیار مناسبی در پی خواهد داشت. انجام اینگونه مسائل در یک شبکه اجتماعی می‌تواند به محبوب تر شدن برند و افزایش Follower و ترافیک برای سایت منجر شود.

15. پروفایل فیسبوک خود را به اینستاگرام متصل کنیم:

روش بسیار راحتی برای اتصال فیسبوک به اینستاگرام وجود دارند. در این روش، به راحتی می‌توانید پیام‌ها و پست‌های مشابه را بین تمام افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستیم به اشتراک بگذاریم و این پیام‌ها و پست‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر کرده و در نتیجه ارتباطات خود را گسترش دهیم.


16. از پروفایل اینستاگرام در زمان نظر دهی در بلاگ ها استفاده کنیم:

وقتی در یک بلاگ در حال درج نظر هستیم، این ایده خوبی است که پروفایل اینستاگرام خود را به شکل یک لینک در محتوای متن نظر خود اضافه کنیم. این مورد باعث می‌شود تا با نویسندگان وب سایت‌ها یا بلاگ ها ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را برای دنبال کردن خودمان تشویق کنیم.


17. از افرادی که به شما کمک کرده‌اند یاد کرده و از آن‌ها تشکر کنید:

وقتی مردم پیام‌های ما را Like می‌کنند، یا از شما در نظرات تشکر می‌کنند و یا حتی اسم و نام کاربری ما را منتشر می‌کنند، ما هم باید همین کارها را در قبال آن‌ها انجام دهید. با این کار نه تنها یک حرکت دوستانه و همه پسند کرده‌ایم، بلکه باعث می‌شود تا اینگونه افراد بیش از پیش ما را پشتیبانی کرده و دوباره دست به چنین کارهایی بزنند.

 


18. از مطالب بی محتوا و اسپم دوری کنیم، صادق و شفاف باشیم:

اگر از روش‌های اسپم برای جذب دنبال کننده استفاده کنیم، به زودی آن‌ها شما را UnFollow کرده و احتمالاً به دوستانشان نیز این را پیشنهاد می‌کنند. این حرکت به‌شدت در شهرت و محبوبیت ما تأثیر منفی می‌گذارد. این را به خاطر داشته باشیم که صادقانه رفتار کردن و شفاف بودن به ما کمک می‌کند تا نه تنها دنبال کنندگان بیشتری داشته باشیم، بلکه از خودتان نام خوبی به جای بگذاریم.


19. یک لیست از مطالب مفید تهیه کنیم:

همانطور که در یکی از موارد بالا گفتیم، تهیه کردن و ارسال پیام‌های باکیفیت حائز اهمیت است. با توجه به اینکه ما نمی‌توانید تمام 24 ساعت روز و تمام 7 روز هفته را در اینستاگرام باشیم، یا اینکه گاهی اوقات چیز باکیفیت و مناسبی برای ارسال نداریم، می‌توانیم یک لیست از موضوعات جذاب تهیه کرده و هر از گاهی در اینجور شرایط آن‌ها را منتشر کنیم. این موضوعات جذاب می‌تواند اخبار، آموزش و یا مقاله‌های مختلف باشد.


20. پیشنهادهای ویژه‌ای فقط برای دنبال کنندگان اینستاگرام داشته باشیم:

شرکت‌های بزرگی مانند کوکاکولا یا ردبول و حتی دیجی کالا در ایران برای دنبال کنندگان خودشان در اینستاگرام پیشنهای های ویژه‌ای ارائه می‌دهند.
مثلاً با ارائه تخفیف‌های ویژه فقط در اینستاگرام یا راه اندازی مسابقات در صفحه خودمان می‌توانیم اینستاگرام خودمان را از وب سایتمان مجزا کرده تا دیگران را ترغیب به دنبال کردن اینستاگرام خود به صورت مجزا نیز بکنیم..

بازخوردها
    ارسال نظر
    (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)